PW-Sat2 na Forum Technologicznym Mikro- i Nanosatelitów w Chinach

DSC_1171

Mieliśmy przyjemność pojawić się 14 i 15 stycznia 2017 r na Międzynarodowym Forum Technologicznym Mikro- i Nanosatelitów Studenckich zorganizowanym na Harbin Institute of Technology (HIT) w północno-wschodnich Chinach. Projekt PW-Sat2 reprezentowany był przez koordynator Innę Uwarową, która przedstawiła prezentację na temat aktualnego stanu projektu, naszej kampanii testowej oraz misji satelity. Chcielibyśmy serdecznie podziękować  uczelni HIT za zaproszenie i miłe przyjęcie oraz za zorganizowanie przelotu i zakwaterowania w Harbinie.

W 2015 roku studenci z HIT zbudowali swojego satelitę LilacSat-2, który został wyniesiony na orbitę na pokładzie rakiety Długi Marsz 6 (CZ-6) z Centrum Startowego Satelitów Taiyuan.

Czytaj dalej…

Nowa animacja misji PW-Sata2

Przedstawiamy nową animację otwarcia żagla deorbitacyjnego PW-Sata2! Naszym zdaniem wygląda fenomenalnie. Została przygotowana przez Marcina Świetlika, odpowiedzialnego m.in. za nasze rendery, które można zobaczyć tutaj, a zmontował ją Piotr Kuligowski – lider zespołu EPS i wielki elektronik projektu PW-Sat2.

Wyniesienie PW-Sata2 na orbitę planowane jest pod koniec 2017 roku – mamy nadzieję, że mimo opóźnień startów rakiet Falcon 9 uda się wysłać naszego satelitę w zapowiadanym terminie.

Aktualnie pracujemy m.in. nad kampanią testową satelity i jego podsystemów oraz przygotowujemy ostateczne prototypy żagla i innych elementów mechanicznych. Pracy jest ogrom, ale nie poddajemy się i wierzymy, że za kilka miesięcy pokażemy wam gotowego satelitę.

PW-Sat2 poleci w kosmos pod koniec 2017 roku (informacja prasowa, aktualizacja)

Zespół PW-Sat2 po podpisaniu kontraktu na wyniesienie satelity w kosmos. Fot. Katarzyna Ciechowska (PW-Sat2)

Zespół PW-Sat2 po podpisaniu kontraktu na wyniesienie satelity w kosmos. Fot. Katarzyna Ciechowska (PW-Sat2)

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że 26 października 2016 roku został podpisany kontrakt z firmą Innovative Space Logistics B.V. na wyniesienie satelity PW-Sat2 w kosmos. Poniżej znajduje się pełna informacja prasowa oraz materiały promocyjne projektu do wykorzystania.

Wizualizacje satelity dostępne są tutaj. Wpis będzie na bieżąco aktualizowany o nowe informacje i fotografie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt na pwsat2@gmail.com.

Zajęliśmy drugie miejsce w konkursie urządzeń deorbitacyjnych

Reprezentacja zespołu PW-Sat2 wzięła udział w konferencji UNISEC-Global, podczas której odbył się konkurs Deorbit Device Competition. Z przyjemnością informujemy, że żagiel deorbitacyjny PW-Sata2 zajął drugie miejsce, zdobywając uznanie komitetu organizacyjnego oraz uczestników konferencji. Na konferencję udało nam się dotrzeć dzięki wsparciu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Sofii, której serdecznie dziękujemy! Ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy również do Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa za sfinansowanie naszego pobytu w Bułgarii.

Reprezentacja zespołu PW-Sat2 podczas Deorbit Device Competition w 2016 r. w Bułgarii.

Reprezentacja zespołu PW-Sat2 podczas Deorbit Device Competition w 2016 r. w Bułgarii.

Czytaj dalej…