Contact us


Feel free to contact us if you have any questions. You can find us on Facebook, Twitter and Instagram.

  • Otrzymaliśmy właśnie ostatnią partię części do ostatecznego, lotnego egzemplarza PW-Sata2. Zaczęliśmy oczywiście od inspekcji i pomiarów.
Nie możemy doczekać się, aż wspólnie złożą się na PW-Sata2.

PS. Na stole leży jeden z prototypów żagla, który bynajmniej nie jest lotnym modelem - te integrujemy w międzyczasie w cleanroomie.

#pwsat2 #satellite #cubesat #space #deorbitsail #politechnikawarszawska #warsawuniversityoftechnology
  • Nasz Czujnik Słońca osiągnął dojrzałe stadium rozwoju :) Przed wami czwarta wersja modelu inżynieryjnego naszego Czujnika, dzięki któremu PW-Sat2 będzie mógł określić swoją orientację względem Słońca. Jego odczyty będą porównane z komercyjnym urządzeniem zamontowanym na naszym satelicie. Nasz całkowicie autorski projekt wykorzystuje czujniki światła znane między innymi ze smartfonów.

PS Szalenie podobają nam się te wszystkie kolory :D

#pwsat2 #sunsensor #space #cubesat #electronics
  • Na jednej z największych konferencji programistycznych pojawił się również PW-Sat2. Maciek Nowak z @futureprocessing opowiedział podczas #4developers o procesie rozwoju oprogramowania naszego komputera pokładowego. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak .Netowiec odnalazł się w niskopoziomowym programowaniu i jakie problemy przez ostatnie miesiące musieli rozwiązać profesjonalni programiści z FP, to zapraszamy do obejrzenia nagrania z kwietniowego wykładu.
Szczególnie polecamy ciekawostki z "bisów" ;) https://youtu.be/TC6G5GN71A0

#cubesat #pwsat2 #futureprocessing #dotnet #programming #software #space #satellite #technology #conferences
  • Jest coś pięknego w takich widokach... System zasilania satelity PW-Sat2 zaprojektowany przez jednego z naszych kolegów przechodzi testy przed ostateczną kwalifikacją do lotu. 
#pwsat2 #cubesat #electronicsporn #eps #satellite #satelita #zasilanie #powersupply #warsawuniversityoftechnology #politechnikawarszawska #space #technologia #technology