Contact us


Feel free to contact us if you have any questions. You can find us on Facebook, Twitter and Instagram.

  • PW-Sat2 w oczekiwaniu na ostatnie testy w komorze próżniowej. Jednym z ostatnich elementów przygotowań do startu będzie wygrzewanie, czyli tzw. bake-out. Wysokie temperatury spowodują uwolnienie się z elementów satelity niechcianych gazów, które w innym wypadku uwalniałyby się, gdy satelita będzie w drodze na orbitę. Uwalniające się gazy np. z kleju mogłyby narazić inne satelity na pokładzie rakiety na niebezpieczeństwo. Ten proces wykonamy w komorze w Centrum Badań Kosmicznych PAN.
#pwsat2 #cubesat #space #vacuumchamber #warsawuniversityoftechnology #kosmos #politechnikawarszawska
  • W marcu i kwietniu przeprowadziliśmy testy wibracyjne naszego satelity. PW-Sat2 został "wytrzęsiony" na specjalnym stole wibracyjnym należącym do zaprzyjaźnionej z nami firmy EC Test Systems z Krakowa. Dzięki za całe wsparcie!
#pwsat2 #vibrationtests #cubesat #satellite #warsawuniversityoftechnology #politechnikawarszawska #engineeringporn #ectestsystems
  • Za nami testy wibracyjne, które przeprowadziliśmy z pomocą #ectestsystems w Krakowie. Testy takie są niezbędne, by upewnić się, że podczas startu rakiety silne wibracje nie uszkodzą satelity. 
#space #engineering #cubesat #pwsat2
  • Zakończyliśmy właśnie warsztaty fazy D projektu #pwsat2 Za nami dwa intensywne dni pracy, podsumowań i dobrej zabawy w biurze naszego partnera @futureprocessing w Gliwicach 🤸🛰️🌠👏
#space #kosmos #politechnikawarszawska #polishstudents #cubesat #greattime