Contact us


Feel free to contact us if you have any questions. You can find us on Facebook, Twitter and Instagram.

  • Jesteśmy w trakcie testów termicznych modelu inżynieryjnego naszego satelity. Przed ostatecznymi testami na docelowym lotnym modelu PW-Sata2 musimy przeprowadzić analogiczne procedury na jego prototypie. Zebrane dane pozwolą nam m.in. zweryfikować dokładność naszych analiz termicznych.
Pracujemy w CBK PAN, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie!
#pwsat2 #space #cubesat #satellite #kosmos #thermaltests #engineeringporn #cleanroom #politechnikawarszawska #warsawuniversityoftechnology
  • Nasz żagiel zostanie przetestowany podczas zrzutów na Drop Tower w Bremen. To świetna okazja do zweryfikowania działania żagla w stanie nieważkości i bardzo niskiego ciśnienia. Więcej na naszym blogu! https://pw-sat.pl/drop-tower/

#pwsat2 #droptower #satellite #cubesat #space #kosmos #politechnikawarszawska #warsawuniversityoftechnology
  • Otrzymaliśmy właśnie ostatnią partię części do ostatecznego, lotnego egzemplarza PW-Sata2. Zaczęliśmy oczywiście od inspekcji i pomiarów.
Nie możemy doczekać się, aż wspólnie złożą się na PW-Sata2.

PS. Na stole leży jeden z prototypów żagla, który bynajmniej nie jest lotnym modelem - te integrujemy w międzyczasie w cleanroomie.

#pwsat2 #satellite #cubesat #space #deorbitsail #politechnikawarszawska #warsawuniversityoftechnology
  • Nasz Czujnik Słońca osiągnął dojrzałe stadium rozwoju :) Przed wami czwarta wersja modelu inżynieryjnego naszego Czujnika, dzięki któremu PW-Sat2 będzie mógł określić swoją orientację względem Słońca. Jego odczyty będą porównane z komercyjnym urządzeniem zamontowanym na naszym satelicie. Nasz całkowicie autorski projekt wykorzystuje czujniki światła znane między innymi ze smartfonów.

PS Szalenie podobają nam się te wszystkie kolory :D

#pwsat2 #sunsensor #space #cubesat #electronics