COMM Team to zespół zajmujący się przygotowaniem satelity do możliwości wysyłania i odbierania sygnałów ze stacji naziemnej.

Antena stacji naziemnej na gmachu wydziału EiTI

Anteny stacji naziemnej na gmachu wydziału EiTI

Moduł komunikacji jest zaraz po układzie zasilania oraz komputerze pokładowym najistotniejszym elementem każdego satelity. Dzięki niemu możliwa jest bieżąca obserwacja stanu poszczególnych podzespołów poprzez analizę wysyłanej przez niego telemetrii. Nasz moduł jest podzespołem gotowym, wykonanym przez firmę ISIS. DownLink, czyli częstotliwość, na której będziemy mogli nasłuchiwać PW-Sata2 to 435,275 MHz.

PW-Sat2 wyposażony jest również w moduł antenowy składający się z dwóch dipoli półfalowych, które zostaną otworzone tuż po wprowadzeniu naszego satelity na orbitę. Spodziewany poziom odbieranego sygnału na ziemi wynosi ok. -120dBm. Do obsługi PW-Sat2 z Ziemi będziemy wykorzystywać stację radiową zlokalizowaną na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Wyposażona jest ona w transceiver ICOM IC-910H oraz dwie anteny typu cross Yaga na pasma 145 i 430MHz.

Komentarze są zablokowane