Firma Softwaremill włączyła się w prace nad oprogramowaniem do stacji naziemnej PW-Sata2 na początku 2015 roku. Zafascynowani kosmosem i nowymi technologiami szybko znaleźliśmy wspólny język.

Oprogramowanie dla radioamatorów

Aplikacja zbudowana przez programistów Softwaremill.

Aplikacja zbudowana przez programistów Softwaremill.

Programiści Softwaremill rozwijają aplikację webową, która podczas misji PW-Sata2 pozwoli radioamatorom i internautom śledzić stan satelity oraz publikować własne dane zebrane podczas sesji komunikacyjnych z satelitą. Aplikacja będzie prezentować publicznie aktualne dane zebrane przez nas oraz radioamatorów nasłuchujących sygnału PW-Sata2 takie jak pozycja, temperatury, stan naładowania akumulatorów oraz zdjęcia wykonane z pokładu satelity! Dodatkowo zarejestrowani użytkownicy będą mogli wgrywać paczki danych zebrane samodzielnie podczas przelotów PW-Sata2. Dane te pomogą nam badać stan satelity, gdy ten będzie poza zasięgiem naszej stacji naziemnej w Warszawie.

Slack

Dzięki firmie Softwaremill możemy korzystać z płatnej wersji Slacka – świetnego narzędzia do komunikacji w zespole. Przez kilka miesięcy szukaliśmy idealnego rozwiązania, które łączyłoby zalety e-maili i czatów, a przy okazji umożliwiałoby sprawne udostępnianie plików. Gdy wreszcie przekonaliśmy się do Slacka, na przeszkodzie stanęły limity darmowej wersji. Softwaremill od prawie roku funduje nam płatną wersję aplikacji, dzięki czemu nie musimy martwić się o tak przyziemne sprawy jak kanały komunikacji.

Wspólne konferencje

Wraz z Softwaremill uczestniczyliśmy w kilku konferencjach i wydarzeniach, z których największym była konferencja Confitura 2015. Podczas wydarzenia bawiliśmy się świetnie symulatorem PW-Sata2, wykorzystującym model satelity, zestaw żyroskopów i zgrabną aplikację prezentowaną na dużym ekranie.

Symulator satelity PW-Sat2 i kontroler do gry skonstruowany we współpracy z Softwaremill. (Confitura 2015)

Symulator satelity PW-Sat2 i kontroler do gry skonstruowany we współpracy z Softwaremill. (Confitura 2015)

Komentarze są zablokowane