Kontakt


Jeśli masz pytania w sprawie projektu, propozycji wystąpienia z wykładem czy współpracy z nami, to zapraszamy do kontaktu przez poniższy formularz. Można nas znaleźć również na Facebooku.

  • Nasz żagiel zostanie przetestowany podczas zrzutów na Drop Tower w Bremen. To świetna okazja do zweryfikowania działania żagla w stanie nieważkości i bardzo niskiego ciśnienia. Więcej na naszym blogu! https://pw-sat.pl/drop-tower/

#pwsat2 #droptower #satellite #cubesat #space #kosmos #politechnikawarszawska #warsawuniversityoftechnology
  • Otrzymaliśmy właśnie ostatnią partię części do ostatecznego, lotnego egzemplarza PW-Sata2. Zaczęliśmy oczywiście od inspekcji i pomiarów.
Nie możemy doczekać się, aż wspólnie złożą się na PW-Sata2.

PS. Na stole leży jeden z prototypów żagla, który bynajmniej nie jest lotnym modelem - te integrujemy w międzyczasie w cleanroomie.

#pwsat2 #satellite #cubesat #space #deorbitsail #politechnikawarszawska #warsawuniversityoftechnology
  • Nasz Czujnik Słońca osiągnął dojrzałe stadium rozwoju :) Przed wami czwarta wersja modelu inżynieryjnego naszego Czujnika, dzięki któremu PW-Sat2 będzie mógł określić swoją orientację względem Słońca. Jego odczyty będą porównane z komercyjnym urządzeniem zamontowanym na naszym satelicie. Nasz całkowicie autorski projekt wykorzystuje czujniki światła znane między innymi ze smartfonów.

PS Szalenie podobają nam się te wszystkie kolory :D

#pwsat2 #sunsensor #space #cubesat #electronics
  • Na jednej z największych konferencji programistycznych pojawił się również PW-Sat2. Maciek Nowak z @futureprocessing opowiedział podczas #4developers o procesie rozwoju oprogramowania naszego komputera pokładowego. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak .Netowiec odnalazł się w niskopoziomowym programowaniu i jakie problemy przez ostatnie miesiące musieli rozwiązać profesjonalni programiści z FP, to zapraszamy do obejrzenia nagrania z kwietniowego wykładu.
Szczególnie polecamy ciekawostki z "bisów" ;) https://youtu.be/TC6G5GN71A0

#cubesat #pwsat2 #futureprocessing #dotnet #programming #software #space #satellite #technology #conferences