W maju informowaliśmy o uzyskanym wsparciu finansowym, jakiego udzieliło nam Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Firma przekazała nam do dyspozycji 15 000 zł, które zostały wykorzystane przede wszystkim na przygotowanie oraz przeprowadzenie kampanii testowej naszego satelity. Dzięki uzyskanym środkom udało nam się zakupić niezbędne narzędzia i wykonać obróbkę części mechanicznych.

Każdy zespół pracujący nad projektami wymagającymi dużych nakładów wie, jak ważna jest płynność finansowa podczas prac. Dzięki sponsorom takim jak PGNiG S.A. udało nam się kilkukrotnie uniknąć patowych sytuacji, które bez takiego wsparcia mogłyby się skończyć wielotygodniowymi opóźnieniami. Dodatkowo dzięki tym środkom mogliśmy sobie pozwolić na uzupełnianie zapasów podstawowych materiałów zużywających się podczas prac w cleanroomie czy warsztacie.

Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że PGNiG S.A. obdarzyło nas swoim zaufaniem. Liczymy także po cichu, że Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. nadal będzie wspierać rozwój polskiego sektora kosmicznego, czego przykładem może być ostatnie zaangażowanie w program stażowy pt. Rozwój kadr sektora kosmicznego.