Z przyjemnością informujemy, iż Politechnika Warszawska, na której prowadzony jest projekt satelity PW-Sat2 nawiązała oficjalną współpracę z firmami Future Processing Sp. z o.o. oraz FP Instruments Sp. z o.o. Zostały one partnerami strategicznymi projektu PW Sat2.

Programiści FP oraz koordynator projektu PW-Sat2 Inna Uwarowa podczas warsztatów w siedzibie firmy Future Processing.

Programiści FP/FPI oraz koordynator projektu PW-Sat2 Inna Uwarowa podczas warsztatów w siedzibie firmy Future Processing.

Future Processing Sp. z o.o. i FP Instruments Sp. z o.o. to firmy działające w branży programistycznej. Druga z firm zajmuje się również produkcją specjalistycznej elektroniki. Obie posiadają bogate doświadczenie w branży oraz wykwalifikowany zespół specjalistów.

Dzięki nawiązanej współpracy zespół PW-Sat2 otrzymał od partnerów komputer pokładowy CubeComputer V3 oferowany przez ESL Stellenbosch University. Jest to niezbędny element projektu PW-Sat2, dzięki któremu prace zespołu mogły przejść do kolejnych etapów.

Oprócz tego nasi partnerzy zaoferowali również wsparcie merytoryczne projektu. Specjaliści z obu firm pracują razem z nami nad oprogramowaniem komputera pokładowego, które będzie zarządzało wszystkimi podsystemami satelity. Na bieżąco utrzymujemy kontakt zdalny i regularnie spotykamy się w Warszawie lub Gliwicach na wspólnych warsztatach.

Zespół PW-Sat2 miał przyjemność już kilkukrotnie gościć w siedzibie firm w Gliwicach. Podczas naszych wizyt mieliśmy szansę na zdobycie cennej wiedzy oraz współpracę ze specjalistami w branży programistycznej.

W imieniu zespołu pracującego nad projektem PW-Sat2 składamy serdeczne podziękowania dla Future Processing Sp. z o.o. oraz FP Instruments Sp. z o.o. za nawiązaną współpracę oraz wsparcie merytoryczne, jak również materialne w postaci otrzymanego komputera. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy obu firm misja satelity PW-Sat2 zakończy się sukcesem.