Jakiś czas temu mieliśmy okazję pojawić się w Planetarium Niebo Kopernika i opowiedzieć nieco o naszej pracy. W naszej grupie znaleźli się Maciej Urbanowicz, koordynator projektu PW-Sat, oraz przedstawiciele PW-Sata2: Inna Uwarowa, Artur Łukasik, Ewelina Ryszawa, Piotr Kuligowski oraz Dominik Roszkowski. Podczas spotkania przedstawiliśmy historie obu projektów, a następnie wzięliśmy udział w sesji pytań i odpowiedzi.

Model PW-Sata2 wydrukowany w 3D dzięki uprzejmości firmy Rapid Crafting. Fot. Adam Kozak

Model PW-Sata2 wydrukowany w 3D dzięki uprzejmości firmy Rapid Crafting. Fot. Adam Kozak

Podczas wydarzenia opowiedzieliśmy o tym, jak zaczęliśmy pracę przy PW-Satach oraz co nas do tego skłoniło. Ponadto rozmawialiśmy z widzami na tematy takie jak kondycja polskiego sektora kosmicznego, sposoby na edukację młodzieży w dziedzinie astronautyki czy o szczegółach konstrukcji PW-Sata2.

W Planetarium pojawiliśmy się 10 grudnia 2015 na zaproszenie biura ESERO-Polska zajmującego się wspieraniem edukacji kosmicznej wśród nauczycieli. Po panelu dyskusyjnym mieliśmy okazję obejrzeć przedpremierowy pokaz filmu Jesteśmy kosmitami przygotowany w technologii full dome – czyli wykorzystujący możliwości, jakie daje sferyczna kopuła Planetarium. Bardzo cieszymy się z popularności, jakie osiągnęło wydarzenie. Przyciągnęło ponad 60 uczestników w tym reprezentantów mediów i instytucji związanych z branżą kosmiczną m.in. firm Thales i Boeing ale również Polskiej Agencji Kosmicznej i Politechniki Warszawskiej.

Inżynierowie i studenci pracujący nad PW-Satem i PW-Satem2. Fot. Adam Kozak

Inżynierowie i studenci pracujący nad PW-Satem i PW-Satem2. Fot. Adam Kozak