Prace nad fazą B dobiegają końca! Wszystkie zespoły ciężko pracują, aby zdążyć z terminami. Dzięki temu, szacowany czas zakończenia aktualnej fazy wypada pod koniec marca.

IMG_03311

Część struktury PW-Sata2 wydrukowana w 3D dzięki uprzejmości firmy Rapid Crafting

Aktualne prace idą znakomicie. Część zespołów już ukończyła swoje zadania i jest w trakcie dokumentowania swoich osiągnięć. Niektóre nadal pracują – wynika to niestety z natury zależności jednego zespołu od drugiego. Do aktualnie najważniejszych osiągnięć należą:

  • Opracowanie nowego kształtu trzpienia oraz zawiasów dla paneli słonecznych;
  • W najnowszych testach udało się zwinąć żagiel o powierzchni 4m2 do średnicy 90 mm!
  • Stworzenie prototypu czujnika słonecznego i stanowiska do testowania;
  • Zaprojektowanie układu zasilania oraz komputera pokładowego – wciąż jednak trwają prace nad oprogramowaniem;
  • Udało się zarejestrować częstotliwość fal radiowych za pomocą których nawiążemy kontakt z PW‑Satem2!
  • Powstał nowy projekt struktury satelity – wraz z postępem zmieniają się też wymagania dla struktury. Jest to główny powód, dla którego zespół konfiguracji wciąż zmaga się ze swoimi zadaniami.
  • Powstał również gotowy model termiczny wraz z jego pierwszymi analizami – zagrożenie od strony środowiska kosmicznego wydaje się być niewielkie, jednak nie dla wszystkich możliwych przypadków!
  • Wykonano dodatkowo statystyczną analizę wpływu żagla na czas deorbitacji satelity – jesteśmy dobrej myśli;

W planach są już testy lub dalsze prace nad stworzonymi do tej pory prototypami i projektami, jednak konkretnych prac należy się spodziewać już w fazie C.

Dodatkowo, zespół PW-Sat2 prowadzi również działalność edukacyjno-promocyjną. W ciągu kilku ostatnich miesięcy można było o nas usłyszeć w Radio Czwórka, Radio Kampus czy Radio dla Ciebie lub posłuchać naszych wykładów z technologii kosmicznych w szkołach i na uczelni. Dzięki temu zespół powiększył się dwukrotnie (!) oraz otrzymaliśmy wsparcie wielu prywatnych firm.

Przy okazji, już w najbliższy czwartek będzie można nas spotkać na wydarzeniu WHAT?! Wiedza! Hobby! Ambicja! Talent! organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, na które serdecznie zapraszamy.

Do zobaczenia na zakończeniu fazy B!