Dyplom za zajęcie III miejsca w Konkursie StRuNa 2017

Dyplom za zajęcie III miejsca w Konkursie StRuNa 2017

W ubiegłym tygodniu na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala rozdania nagród w konkursie StRuNa. Miło nam poinformować, że projekt produkcji i testów żagla deorbitacyjnego PW-Sata2 został uhonorowany w konkursie i zajął III miejsce w kategorii Projekt Roku 2017.

Konkrurs StRuNa organizowany jest przez Fundusz Pomocy Studentom, a jego nazwa pochodzi od pierwszych liter słów Studencki Ruch Naukowy. Jego celem jest podsumowanie aktywności kół naukowych i innych organizacji studenckich w ubiegłym roku akademickim. Rywalizują one w kategoriach: „Projekt Roku 2017″, „Konferencja Roku 2017″, „Wyprawa Roku 2017″, „Koło Naukowe Roku 2017″, a oprócz tego wybierany jest „Opiekun Naukowy Roku 2017″. Program StRuNa jest realizowany pod patronatem Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

W pierwszym etapie Konkursu oceniano naukowe i pozanaukowe efekty projektu. Do finału konkursu zakwalifikowało się w tym roku 40 zgłoszeń, wśród nich produkcja i testy żagla deorbitcyjnego satelity PW-Sat2 zgłoszona przez Studenckie Koło Astronautyczne. 17 listopada podczas finału Konkursu odbyła się trwająca 500 sekund prezentacja projektu, która przekonała jury do przyznania nam nagrody w kategorii „Projekt Roku 2017”.

Wręczenie nagród odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie podczas 1. Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego Ikona 2017. Cieszymy się, że nasz projekt został doceniony w Konkursie, a nagroda doda nam jeszcze więcej zapału na ostatniej prostej prac nad PW-Satem2.

Zdjęcie w tle: archiwum FPS.